KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = ) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- .

*- HERKES İÇİN: OKÇULUK KULÜBÜ,
2022 Yılı için ; 07-08 yaş gurubu ( 2014 ve 2015 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler : www.kocaeliokculuk.com - 09-13 yaş gurubu (2013, 2012, 2011,2010 ve 2009 doğumlular ) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler : www.kocaeliokculuk.com - 14 yaş ve üstü ( 2008 ve üstü doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler : www.kocaeliokculuk.com OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Yahya Kaptan Mah. Recep Topaloğlu Spor Salonu Okçuluk Antrenman Bölümünde Yapılmaktadır. - Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir. - www.kocaeliokculuk.com - Kayıt ve Toplantı Tarihi : - Not : 18 yaş altı sporcu velisiyle birlikte gelecektir.

17 Şubat 2008 Pazar

Kocaeli' nden Dinçer Ekiz, 2008 Yılı Türkiye Salon Okçuluk Şampiyonu Oldu

15 -17 Şubat 2008 tarihlerinde Denizli'de yapılan Gençler ve Büyükler Türkiye Salon Okçuluk Şampiyonası' na katılan Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Dinçer Ekiz tüm rakiplerini tek tek eleyerek Compound Yay B. Erkekler dalında Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Milli sporcumuz elde ettiği bu şampiyonlukla Salon Avrupa Okçuluk Şampiyonası'na katılmak için büyük avantaj elde etti.
Bölge okçuluk antrenörümüz ve il temsilcimiz Rıdvan UZUNTAŞ '' Dinçer Ekiz, Kocaeli'nin tecrübeli milli sporcularındandır, Dinçer' in iş yoğunluğu nedeniyle bir maçı eksik ama eğer İtalya'daki Avrupa Şampiyonası'na katılabilirse derece alma şansı var'' dedi.
------
- Kocaeli' nden Dinçer Ekiz; çok rahatlıkla Compound Yay B. Erkekler kategorisinde Türkiye Şampiyonu olmasını bildi. Tecrübeli sporcumuz, performansınının zirvesindeydi ve Avrupa Şampiyonası' nda derece yapabilecek seviyede olmasına rağmen milli takım kadrosuna çağrılmadı. Dinçer Ekiz'i okçuluk sporuna başlatan ve 17 yıldan beri de antrenörlüğünü yapan Rıdvan Uzuntaş'' Dinçer'le Avrupa Şampiyonası'na gidip orada derece yapmak için çalıştık ama ne yazık ki Dinçer'in işlerinin yoğunluğundan dolayı ilk yarışmaya iştirak edemedik, Federasyonun koyduğu kurallar nedeniylede üç yarışma baz alındığı için, sporcum Avrupa Şampiyonası'na götürülmedi.Fakat herkez biliyor ki Dinçer milli takım kadrosunda yer almalıydı. Biz de çalışmalarımızı ona göre ayarladık amacımız Kocaeli'ne ve Türkiye'ye Avrupa Şampiyonluğu hediye etmekti ama olmadı, diğer sporcu kardeşlerimize başarılar dileriz'' dedi. Uzuntaş '' Okçuluk Federasyonu'nun çalışan sporcular için bir düzenleme getirmesi şart , çünkü koyulan kurallarla kabiliyetli sporcularımızı tek tek kaybediyoruz. Özellikle büyükler kategorisinde yarışan sporcularımızın durumu değerlendirilirken iş ve okul hayatlarının da göz önünde bulundurulması; sporcular ve antrenörleriyle çok sıkı dialog içinde olunması, sporcunun iş durumuna göre program yapılıp performanslarının gözlenmesi gerekmektedir. Bunu bu şekilde yapmazsak zaten az sayıda olan başarılı sporcularımızı da(daha önce okçuluk sporunu bırakmış başarılı sporcularımız gibi) kaybedeceğiz. Türk okçuluğu olarak en büyük sorunumuzda bu zaten; yıldızlar ve gençler kategorilerinde Dünya şampiyonları çıkartırken büyüklerde çok başarılı değiliz, çünkü başarılı sporcularımız ekmek kavgasına girmekte okçuluk sporunu yapacak zaman bulamamaktadırlar. Yada koyduğumuz katı kurallar çerçevesinde iş nedeniyle kamplara gelemeyen yada eksik yarışmaları olan sporcuları takımdan kesmekteyiz. Bunun sonundada okçuluğa küsen başarılı sporcularımız bu sporu bırakmak zorunda kalmaktadırlar. Dediğim gibi bu sporcuların antrenörleriyle bire bir dialoğa girip o sporculara özel çalışma programı yapmamız gerekiyor. Artık bu işten anlayan Kim Jeong-Ho gibi çok tecrübeli bir hocamız da olduğuna göre, başarı için uygun çalışma metodlarının en kısa zamanda geliştirileceğinin inancını taşıyorum '' dedi.

Hiç yorum yok: