KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2108 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2004,2005, 2006, 2007 ve 2008 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2004, 2005, 2006,2007 ve 2008 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2018 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 26 NİSAN 2018 PERŞEMBE günü saat 19:00 da yapılacaktır. Toplantıda; okçuluk sporu hk. ön bilgilendirme, Sporcu uygunluğu denetimi ve kayıt yapılacaktır. BİR SONRAKİ KURS TEMMUZ Ayı - 2018 .
- Başlangıç Tarihi: ......... , Saat 19:00.
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler. BİR SONRAKİ KURS : TEMMUZ-2018 .
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)
-----------------------------------------------------
-

- 14-17 Aralık 2017 tarihinde Samsun' da yapılacak olan Federasyon Kupası Okçuluk Yarışmasına katılmak isteyen Ferdi Okçuluk Lisanslı sporcuların Seçmesi 10 Aralık 2017 tarihinde İzmit Atatürk Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Saat 13:30 da yapılacaktır.

- 18 m. den (üçlü 40 cm.lik; 10,9,8,7 ve 6 puan değerleri olan salon hedef kağıdına) 60 ok atılarak yapılacak seçmenin baraj puanları aşağıdadır. Kategorilerinde baraj puanları atan ferdi lisanslı sporcular yarışmaya gitmeye hak kazanacaktır;(2016 yılı Fedrasyon Kupası Salon Okçuluk Yarışmasında 32. sıradaki sporcuların puanları baraj puan olarak tesbit edilmiştir.)

-Klasik Yay Büyük Erkek : 536

-Makaralı Yay Büyük Erkek: 562

- Seçmelere katılmak isteyenler 0 532 411 40 76, nolu telefona; İsim,soyisim,doğum yılı ve kategorilerini; 06 Aralık 2017 saat 17:00' a kadar mesaj çekmeleri gerekmektedir. Duyurulur.

23 Şubat 2015 Pazartesi

Hasan Çelebi Salon Okçuluk Yarışması 22 Şubat 2015

  Kocaeli Okçuluk İl Temsilciliği 2015 yılı faaliyet programında yer alan Hasan Çelebi Salon Okçuluk Yarışması 22 Şubat  2015  tarihinde, saat 09:00 – 14:00 arası Atatürk Spor Salonu Okçuluk Bölümü’ nde yapıldı. 
Dereceye giren sporculara ödüllerini il temsilcisi Rıdvan Uzuntaş ve veliler takdim etti.
Yarışmanın sonunda; baraj puanını geçen  A. Furkan Yılmaz Mart ayının ilk haftası Bursa' da yapılacak olan Minikler Salon Türkiye Okçuluk Şampiyonasına gitmeye hak kazandı. 
Ayrıca Nesrin Takcı Yassı, N.Ertuğrul Karaoğlu ve Mustafa yılmaz' da kendi baraj puanlarını geçerek Mart ayının ikinci haftasında Antalya' da yapılaca olan Masterler Salon Türkiye Okçuluk Yarışması' na katılmaya hak kazandılar. 

   
 YARIŞMA SONUCU  :

Olimpik Yay 13-14 Yaş Kategorisi :

1. M.Emirhan Aşkın   - Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü

2. İ.Emir Yassı  - Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü

3. Zeynep Çağlar  -  Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü

4. Berat Bayraktar  - Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü

 Makaralı Yay Kategorisi :

1. Nesrin Takcı Yassı  - Okçuluk Spor Kulübü

2. N.Ertuğrul Karaoğlu  - Okçuluk Spor Kulübü

3. Mustafa Yılmaz  - Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü

4. Emrehan Yanar  - Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü

 Olimpik Yay Yıldızlar Kategorisi :

1. Neslihan Arslan  – Okculuk Spor Kulübü

2. A.Salim Işık -

3. Cengizhan Kotan -

 Olimpik Yay 11-12 Yaş Kategorisi :

1. A.Furkan Yılmaz  - Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü
------------------------------------------------------

Yıldızlar kategorisindeki sporculara madalyalarını Bora Bayraktar verdi. 

13-14 Yaş miniklere madalyalarını Ümit Çağlar verdi.

Olimpik Yaylarda final atışını kazanan Emirhan Aşkın' a kupasını Okçuluk İl Temsilcisi Rıdvan Uzuntaş verdi.
Makaralı Yay Kategorisinde dereceye girenlere madalyalarını Rıdvan Uzuntaş verdi. 
Mustafa Yılmaz 3. oldu.


Makaralı yaylarda final maçının galibi Nesrin Takcı Yassı' ya şampiyonluk
kupasını Rıdvan Uzuntaş verdi.


Yarışmanın 2.si  N. Ertuğrul Karaoğlu.

Yarışmanın en küçük sporcusu Ali Furkan Yılmaz madalyasını N. Ertuğrul Karaoğlu' ndan aldı.
A.Furkan Yılmaz 18m. den 60 cm. çaplı hedef kağıdına 30 ok üzerinden 244- puan atmayı başardı ve Minikler Türkiye Salon Okçuluk Şampiyonasına gitmeye hak kazanan tek olimpik yay sporcusu oldu.