KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2108 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2004,2005, 2006, 2007 ve 2008 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2004, 2005, 2006,2007 ve 2008 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2018 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 26 NİSAN 2018 PERŞEMBE günü saat 19:00 da yapılacaktır. Toplantıda; okçuluk sporu hk. ön bilgilendirme, Sporcu uygunluğu denetimi ve kayıt yapılacaktır. BİR SONRAKİ KURS TEMMUZ Ayı - 2018 .
- Başlangıç Tarihi: ......... , Saat 19:00.
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler. BİR SONRAKİ KURS : TEMMUZ-2018 .
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)
-----------------------------------------------------
-

- 14-17 Aralık 2017 tarihinde Samsun' da yapılacak olan Federasyon Kupası Okçuluk Yarışmasına katılmak isteyen Ferdi Okçuluk Lisanslı sporcuların Seçmesi 10 Aralık 2017 tarihinde İzmit Atatürk Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Saat 13:30 da yapılacaktır.

- 18 m. den (üçlü 40 cm.lik; 10,9,8,7 ve 6 puan değerleri olan salon hedef kağıdına) 60 ok atılarak yapılacak seçmenin baraj puanları aşağıdadır. Kategorilerinde baraj puanları atan ferdi lisanslı sporcular yarışmaya gitmeye hak kazanacaktır;(2016 yılı Fedrasyon Kupası Salon Okçuluk Yarışmasında 32. sıradaki sporcuların puanları baraj puan olarak tesbit edilmiştir.)

-Klasik Yay Büyük Erkek : 536

-Makaralı Yay Büyük Erkek: 562

- Seçmelere katılmak isteyenler 0 532 411 40 76, nolu telefona; İsim,soyisim,doğum yılı ve kategorilerini; 06 Aralık 2017 saat 17:00' a kadar mesaj çekmeleri gerekmektedir. Duyurulur.

10 Kasım 2014 Pazartesi

Atatürk Kupası Okçuluk Salon İl Birinciliği

Kocaeli Okçuluk İl Temsilciliği 2014 yılı faaliyet programında yer alan Atatürk Kupası Okçuluk Salon İl Birinciliği yarışması 09 Kasım 2014 tarihinde Atatürk spor salonu okçuluk bölümünde yapıldı.

Oçuluk yarışması olimpik yay ve makaralı yay kategorilerinde yapılarak dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları okçuluk il temsilcisi Rıdvan Uzuntaş ve veliler tarafından verildi.

Toplam puana göre sporcular birbirleriyle eşleşerek eleme tur atışları yaptılar, elemelerde daha sakin ok atabilen sporcular bir üst tura çıkmayı başardılar. Yarışmalar yapılan final atışlarıyla tamamlandı.

Yarışmada Derceye Giren Sporcular ve Kulüpleri :

Olimpik Yay Kategorisi : 
1. A. Yasin Karabay  -  Okçuluk Spor Kulübü
2. M. Emirhan Aşkın  - Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü
3. İ. Emir Yassı - Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü
4. A. Furkan Yılmaz -  Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü

Makaralı Yay Kategorisi :
1. Nesrin Takcı Yassı - Okçuluk Spor Kulübü
2. Deniz Ayık  - Ferdi
3. N. Ertuğrul Karaoğlu - Okçuluk Spor Kulübü
4. Mustafa Yılmaz - Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü
 Yarışmanın en küçük sporcusu A. Furkan Yılmaz çok başarılı atışlar yaptı. 

 Makaralı yay kategorisinde kupayı Nesrin Takcı Yassı aldı.

  Olimpik yay kategorisinde şampiyon olan A.Yasin Karabay'a kupasını Rıdvan Uzuntaş verdi.

Yarışma sonunda olimpik yay sporcuları kupa ve madalyalarını aldılar. 

3 Kasım 2014 Pazartesi

Nesrin Takcı Yassı, Antalya' da Düzenlenen Masterler Okçuluk Şampiyonasında Türkiye Üçüncüsü Oldu

Okçuluk Federasyonunun 2014 yılı faaliyet programında yer alan Masterler Okçuluk Türkiye Şampiyonası 01–02 Kasım 2014 tarihleri arasında, toplam 76 sporcunun katılımıyla Antalya’da yapılmıştur.

Yarışmaya ilimizi temsilen Numan Ertuğrul Karaoğlu, Mustafa Yılmaz ve Nesrin Takcı Yassı katılmıştır.

Yarışma sonunda, Kocaeli Anadolu Lisesinde öğretmen olarak görev yapan ve  Kocaeli Okculuk Spor Kulübü adina yarisan Nesrin Takcı Yassı Masterler Okculuk Türkiye Sampiyonasinda (35-44 Yaş) Makaralı Yay Bayanlar 3.sü olmustur.