KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2108 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2004,2005, 2006, 2007 ve 2008 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2004, 2005, 2006,2007 ve 2008 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2018 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 06 ŞUBAT 2018 Salı günü saat 19:00 da yapılacaktır. Toplantıda; okçuluk sporu hk. ön bilgilendirme ve kayıt yapılacaktır. BİR SONRAKİ KURS NİSAN 2018 .
- Başlangıç Tarihi: ......... , Saat 19:00.
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler. BİR SONRAKİ KURS : Nisan 2018 .
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)
-----------------------------------------------------
-

- 14-17 Aralık 2017 tarihinde Samsun' da yapılacak olan Federasyon Kupası Okçuluk Yarışmasına katılmak isteyen Ferdi Okçuluk Lisanslı sporcuların Seçmesi 10 Aralık 2017 tarihinde İzmit Atatürk Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Saat 13:30 da yapılacaktır.

- 18 m. den (üçlü 40 cm.lik; 10,9,8,7 ve 6 puan değerleri olan salon hedef kağıdına) 60 ok atılarak yapılacak seçmenin baraj puanları aşağıdadır. Kategorilerinde baraj puanları atan ferdi lisanslı sporcular yarışmaya gitmeye hak kazanacaktır;(2016 yılı Fedrasyon Kupası Salon Okçuluk Yarışmasında 32. sıradaki sporcuların puanları baraj puan olarak tesbit edilmiştir.)

-Klasik Yay Büyük Erkek : 536

-Makaralı Yay Büyük Erkek: 562

- Seçmelere katılmak isteyenler 0 532 411 40 76, nolu telefona; İsim,soyisim,doğum yılı ve kategorilerini; 06 Aralık 2017 saat 17:00' a kadar mesaj çekmeleri gerekmektedir. Duyurulur.

22 Kasım 2013 Cuma

Erkul Lisesi Öğrencileri Temel Okçuluk Eğitimlerini Tamamladı

Erkul Lisesi' sinden okçuluğa meraklı öğrenciler Temel Okçuluk Eğitimlerini tamamladılar. Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü kadrolu okçuluk antrenörü Rıdvan Uzuntaş gözetiminde yapılan çalışmalar Atatürk Spor Salonu Okçuluk Bölümünde çarşamba günleri  saat 11-12 arası okulun ayırdığı spor etkinliği saatlerinde yapıldı.
Öğrenciler sekiz hafta süren kursun son gününde kendi aralarında küçük bir yarışma yaptılar. Yarışma sonunda Muhammed Enis Öksüz birinci oldu. 

Yarışma sonunda birinci olan Muhammed Enis Öksüz' e madalyasını Rıdvan Uzuntaş taktı. 

14 Kasım 2013 Perşembe

Atatürk Kupası Salon Okçuluk İl Birinciliği 09 Kasım 2013

Kocaeli Okçuluk İl Temsilciliği 2013 yılı faaliyet programında yer alan Atatürk Kupası Salon Okçuluk  İl Birinciliği Yarışması  09 Kasım 2013 tarihinde Atatürk Spor Salonu Okçuluk Bölümü’nde yapılmıştır.Yarışmaya Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü, Okçuluk Kulübü ve Ferdi lisanslı sporcular katılmıştır. 
      
    YARIŞMA SONUÇLARI :

 Klasik Yay Minik Erkekler Kategorisi :
1. Emir Yassı                 : ( Gençlik  Hizmetleri ve Spor Klb.) 
2. Emrehan Yanar         : ( Ferdi)                                            
3. Emirhan Aşkın          :  ( Ferdi)                                         

Klasik Yay Minikler Bayanlar Kategorisi :
1. Zeynep Çağlar           : ( Gençlik  Hizmetleri ve Spor Klb.)  
2.Dolunay Uzuntaş        :  (Ferdi)                                                       

Klasik Yay Büyük Erkekler Kategorisi:  
1. Ahmet Yasin Karabay    : ( Okçuluk Klb.)  
2. Ertuğrul Karaoğlu           : ( Okçuluk Klb.)  
3. Ahmet Burak Özsayın    : ( Okçuluk Klb.)   

 Yıldız Erkekler Kategorisi:
1. Yusuf Ali Karaoğlu     : (Ferdi                                              
2. Burak Akpınar            : ( Gençlik  Hizmetleri ve Spor Klb.)  
3. Burak Okkalı               : ( Gençlik  Hizmetleri ve Spor Klb.) 
4. Furkan Uğur                : (Ferdi)                                             

Makaralı Yay Erkekler Kategorisi :
1. Mustafa Yılmaz             : ( Gençlik  Hizmetleri ve Spor Klb.)
2. Deniz Ayık                    : ( Ferdi)  
                                         
Makaralı Yay Bayanlar Kategorisi :
1. Nurdan Karaoğlu            : ( Gençlik  Hizmetleri ve Spor Klb.) 
2. Nesrin Takcı Yassı         : (Okçuluk Klb. )  
-