KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2017 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2003,2004,2005, 2006 ve 2007 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2003, 2004, 2005, 2006 ve 2007 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2017 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 11 NİSAN 2017 , Salı günü, Saat : 19:00
- Başlangıç Tarihi: 18 NİSAN 2017, Perşembe,Saat 19:00
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler.
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)

9 Haziran 2012 Cumartesi

RABİA' YA GEÇMİŞ OLSUN

Başarılı sporcularımızdan Rabia Nur Karaoğlu trafik kazası geçirmiştir, kendisine acil şifalar diliyoruz.
Yayalar için yeşil ışık yandığında İzmit halkevi yaya geçidinden geçerken belediye otobüsünün çarpması sonucu sol tarafında bir çok kırığı olan arkadaşımız ilk ameliyatını geçirmiş olup ikinci ameliyatı bu salı yapılacaktır. Devlet hastanesinde yatmakta olan Rabia' ya her gün arkadaşları ve dostları ziyarete gelmeye devam ediyor. Önümüzdeki hafta üniversite sınavına da girecek olan arkadaşımıza tekrar acil şifalar ve başarılar diliyoruz.
Gazete Haberi  İçin ( TIKLAYIN ... ) 
5 Haziran 2012 Salı

BAŞARILI OKÇUYA ZİYARET

19 MAYIS BAYRAMI VE GENÇLİK HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI KAPSAMINDA ;  BAŞARILI SPORCULARI VE AİLELERİNİ ZİYARET EDEN MÜDÜRÜMÜZ MUZAFFER ÇİNTIMAR VE İDARİ HEYETİ , BAŞARILI OKÇUMUZ NURDAN KARAOĞLU' NU VE AİLESİNİ DE ZİYARET EDİP ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERDİ.
Ziyaret esnasında okçuluk antrenörü ve il temsilcisi Rıdvan Uzuntaş 'ta hazır bulundu.
Kocaeli GHSİM Müdürü Muzaffer Çintımar ''  sporcuların başarısında aile desteğinin çok önemli olduğunu belirterek, sporun ve sporcuların her zaman destekçisi olacaklarını '' söyledi.
Nurdan' ın babası  Ertuğrul Karaoğlu' da '' ziyaretten çok memnun olduklarını ve sporcularımıza verdiğiniz kıymet için teşşekür ederiz '' dedi.