KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2017 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2003,2004,2005, 2006 ve 2007 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2003, 2004, 2005, 2006 ve 2007 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2017 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 11 NİSAN 2017 , Salı günü, Saat : 19:00
- Başlangıç Tarihi: 18 NİSAN 2017, Perşembe,Saat 19:00
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler.
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)

8 Aralık 2010 Çarşamba

Okçuluk Federasyon Kupası (Denizli - 04-05 Aralık 2010)
Okçuluk Federasyonunun 2010 Yılı Faaliyet Programında yer alan Büyük- Genç
Salon Federasyon Kupası 03 – 05 Aralık 2010 tarihlerinde Denizli’ de yapılmıştır.
Yarışmaya katılan sporcularımızın elde etmiş oldukları dereceler aşağıya çıkartılmıştır.

Rıdvan UZUNTAŞ
Okçuluk İl Temsilcisi ve Antrenörü

Yarışmada Kocaeli Bölgesi Okçularının Elde Ettikleri Dereceler :
- Dinçer EKİZ (Gençlik Spor Klb.) : Compound Yay Büyük Erkekeler Türkiye Şampiyonu (1.)
- Kocaeli Bölge Compound Yay Genç Bayan Takım : Türkiye Üçüncüsü (3.)
(Elif Çıtlak, Nurdan Karaoğlu, Rabia Nur Karaoğlu)- Elif ÇITLAK (Ferdi) : Compound Yay Genç Bayanlar Türkiye Dördüncüsü.

- Dinçer Ekiz çok zorlu geçen yarışmada yine 1. oldu. Sporcumuzun iş problemini çözmek için tüm Kocaeli' yi davet ediyoruz, Dinçer' e kalıcı bir iş bulabilirsek önümüzdeki yarışmalarda Dünya çapında başarılar bekleyebiliriz.
- Genç yeteneklerimizden Elif Çıtlak 555- puan elde ederek mili takım puan barajına çok yaklaştı, önümüzdeki yarışma 560-puanı geçerek milli takım kadrosuna girmeyi hedefliyor.
- Yine miniklerde Türkiye rekortmeni sporcularımızdan Nurdan Karaoğlu ilk defa gençlerde ok attmasına rağmen çok güzel puanlar elde etti ve takım yarışmasında çok iyi performans sergileyip ilerisi için ümit vadetti.


- Şampiyon sporcumuz Dinçer Ekiz, yarışmayı ikinci ve üçüncü sırada bitiren Erzurum' lu okçularla birlikte. - Bölge antrenörümüz Rıdvan Uzuntaş, yarışmadan iki gün önce Denizli' de yapılan okçuluk antrenör semineri sonunda Türkiye Okçuluk Milli Takımlar antrenörü Kim Jeang Ho ile birlikte.