KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2017 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2003,2004,2005, 2006 ve 2007 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2003, 2004, 2005, 2006 ve 2007 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2017 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 11 NİSAN 2017 , Salı günü, Saat : 19:00
- Başlangıç Tarihi: 18 NİSAN 2017, Perşembe,Saat 19:00
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler.
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)

21 Haziran 2010 Pazartesi

Kocaeli' nin Başarılı Okçularından Nurdan Karaoğlu Hem Rekor Kırdı Hemde Şampiyon Oldu27 Bölgeden 317 sporcunun katıldığı Minikler Türkiye Okçuluk Şampiyonası (Süper-Minik), 19-20 Haziran 2010 tarihlerinde Antalya' da yapıldı.
-İlimiz adına yarışmaya katılan sporcularımızdan Nurdan Karaoğlu; minik bayanlar compound yay kategorisinde, sıralama atışlarında 313- toplam puanla Türkiye rekoru kırdı. Eleme turu final atışında da 107- puanla yine rekor kırıp Türkiye Okçuluk Şampiyonu oldu.
- Süper minik bayanlar compound yay kategorisinde yarışmaya katılan sporcumuz Özgenur Ekmen Türkiye ikincisi olurken, Kocaeli bölgesi adına dereceye giren ikinci sporcumuz oldu.
-Recurve yay minik erkeklerde ok atan Mesut Hocaoğlu; ikinci defa Türkiye yarışmasına iştirak etmesine rağmen çeyrek final atışlarına kadar ilerlemeyi başardı. Mesut Hocaoğlu atışlarıyla göz doldururken ileride milli takıma gireceğinin sinyallerinide şimdiden vermiş oldu.


Bölgemiz Okçuluk il temsilcisi ve antrenörü Rıdvan Uzuntaş '' Minik sporcularımızın ileride milli takımda görev alacağına inanıyorum. Bu sporcularımız gibi başarılı olmak isteyen miniklerimizi okçuluk kurslarımıza davet ediyorum. 29 haziranda başlayacak olan yaz spor okullarında 1997,1998,1999 ve 2000 doğumlu sporcularımızı okçuluk sporuyla tanıştıracağız. Hafta içi iki gün yapılacak okçuluk kursunda çocuklarımıza ok atmanın yanısıra okçuluğun felsefesini de öğretmeye çalışacağız. Okçuluk sporunun, kişiye özgüven kazandırmanın yanısıra konsantrasyonu da arttırdığı bilinmektedir '' dedi.