KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2017 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2003,2004,2005, 2006 ve 2007 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2003, 2004, 2005, 2006 ve 2007 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2017 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 11 NİSAN 2017 , Salı günü, Saat : 19:00
- Başlangıç Tarihi: 18 NİSAN 2017, Perşembe,Saat 19:00
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler.
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)

6 Aralık 2009 Pazar

Kocaeli' nin Gururu Dinçer Ekiz'den Bir Okçuluk Dünya Rekoru Daha Geldi


05-06 Aralık 2009, Ankara-Elmadağ Salon Türkiye Kupası Okçuluk Yarışması' na iki okçumuz katılabildi.

Diçer Ekiz ve Mustafa Yılmaz compound yay büyük erkekler kategorisinde yarışmaya iştirak ettiler. Yedi sporcuyla yarışmaya katılmayı hedeflerken malzeme eksikliğinden dolayı beş sporcumuz yarışmaya katılamadı.

Yarışmaya katılan rekortmen milli okçumuz Dinçer Ekiz bir rekor kırdı, yarışma sonunda 3. oldu.

- İlk gün sıralama atışlarında 579 puanla tüm sporcular içinde yarışmanın en yüksek puanını atarak toplam puanda sıralamayı 1. olarak tamamlayan, eleme tur atışları sonunda 3. olan Kocaeli bölgesinin compound yay dalındaki rekortmen milli okçusu Dinçer Ekiz eleme atışları ilk turunda 12 ok atışında 120- tam puan atarak Dünya rekorunu egale ederken yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu. Sporcumuz Dinçer Ekiz Dünya rekorunu kırdığı Ankara Elmadağ spor salonunda spor severler tarafından uzun süre alkışlandı.

- Kocaeli bölgesi okçuluk il temsilcisi ve antrenörü Rıdvan UZUNTAŞ '' Okçuluk malzeme sporudur ve her yıl bu malzemeler geliştirilmektedir, malzemesi yeni olan avantajlı olarak yarışmaktadır. Bölgemizde okçuluk sporu sadece Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yapılmaktadır. Okçuluk malzemeleri federasyondan hibe olarak gelmekteydi ama son üç yıldır artık federasyon da malzeme vermiyor.Beş sene önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzden aldığımız yay ve oklarla Milli okçumuz Dinçer Ekiz, ikisi Dünya rekoru olmak üzere altı rekor kırmış, sayısız şampiyonluklar almıştır, yılardır da bölgemizi yurtiçi ve yurtdışında temsil etmektedir. Dinçer' in elindeki malzemelerde artık deforme olmuştur. Sporcularımıza okçuluk malzemesi alabilmek için tek destekçimiz olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne başvuracağız.Bu yarışmaya katılamayan genç sporcularımız milli takım kamplarına katılma hakkını kaybetmişlerdir.Bundan sonra malzeme temin edebilirsek yarışmalara tam kadro katılıp, milli takıma sporcu vermeye devam edebileceğiz '' dedi.