KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2108 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2004,2005, 2006, 2007 ve 2008 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2004, 2005, 2006,2007 ve 2008 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2018 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 26 NİSAN 2018 PERŞEMBE günü saat 19:00 da yapılacaktır. Toplantıda; okçuluk sporu hk. ön bilgilendirme, Sporcu uygunluğu denetimi ve kayıt yapılacaktır. BİR SONRAKİ KURS TEMMUZ Ayı - 2018 .
- Başlangıç Tarihi: ......... , Saat 19:00.
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler. BİR SONRAKİ KURS : TEMMUZ-2018 .
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)
-----------------------------------------------------
-

- 14-17 Aralık 2017 tarihinde Samsun' da yapılacak olan Federasyon Kupası Okçuluk Yarışmasına katılmak isteyen Ferdi Okçuluk Lisanslı sporcuların Seçmesi 10 Aralık 2017 tarihinde İzmit Atatürk Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Saat 13:30 da yapılacaktır.

- 18 m. den (üçlü 40 cm.lik; 10,9,8,7 ve 6 puan değerleri olan salon hedef kağıdına) 60 ok atılarak yapılacak seçmenin baraj puanları aşağıdadır. Kategorilerinde baraj puanları atan ferdi lisanslı sporcular yarışmaya gitmeye hak kazanacaktır;(2016 yılı Fedrasyon Kupası Salon Okçuluk Yarışmasında 32. sıradaki sporcuların puanları baraj puan olarak tesbit edilmiştir.)

-Klasik Yay Büyük Erkek : 536

-Makaralı Yay Büyük Erkek: 562

- Seçmelere katılmak isteyenler 0 532 411 40 76, nolu telefona; İsim,soyisim,doğum yılı ve kategorilerini; 06 Aralık 2017 saat 17:00' a kadar mesaj çekmeleri gerekmektedir. Duyurulur.

2 Eylül 2009 Çarşamba

Zafer Kupası Türkiye Okçuluk Yarışması / Gelibolu / 29-30 Ağustos 2009

İlimiz okçuları Zafer kupasından zaferle döndüler.

-
Bir antrenör ve altı sporcuyla katıldığımız yarışmadan üç Türkiye rekoru, iki şampiyonluk, bir ikincilik ve bir üçüncülükle döndük.
29-30 Ağustos 2009 tarihlerinde Gelibolu' da yapılan Zafer Kupası Süper Minikler-Minikler-Yıldızlar Türkiye Okçuluk Yarışması' na antrenör olarak Rıdvan Uzuntaş, Compound Yıldız Bayanlarda Elif Çıtlak, Rabia Karaoğlu ve Ezgi Karatay; Compound Yay Minik Bayanlarda Feyza Uçar ve Nurdan Karaoğlu; Compound Yay Süper Minik Bayanlarda ise Özge Nur Ekmen ilimiz adına yarışmaya katıldılar.
-
26 bölgeden 309 sporcunun katıldığı,
Yarışma sonunda sporcularımızın elde etmiş oldukları dereceler :

- Özge Nur Ekmen : Compound Yay Süper Minikler Türkiye Şampiyonu (1.)
Özgenur Ekmen eleme turlarında 105 puan, tek mesafede 270 puan ve toplamda 533 puanla yeni Türkiye rekorlarının sahibi oldu.
- Feyza Uçar : Compound Yay Minik Bayanlar Türkiye Şampiyonu (1.)
- Nurdan Karaoğlu : Compund Yay Minik Bayanlar Türkiye Üçüncüsü (3.)
- Elif Çıtlak : Compound Yay Yıldız Bayanlar Türkiye Dördüncüsü (4.)
- (Elif Çıtlak, Rabia Karaoğlu ve Ezgi Karatay' dan oluşan) Compound Yay Yıldız Bayan Takım : Türkiye İkincisi (2.)
-

-
İlimiz okçuluk antrenörü ve il temsilcisi Rıdvan Uzuntaş '' başarılarımız ortada, Kocaeli' yi her zaman en iyi şekilde temsil ediyoruz, istediğimiz biraz destek o kadar. Yıllardır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kısıtlı imkanlarla okçuluk faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Belediyelerimizden, imkanı olan kuruluşlardan ve kulüplerimizden sporcularımıza sahip çıkılmasını bekliyorum. Şu an başarılı sporcularımızdan Dinçer Ekiz Kore' deki Dünya Okçuluk Şampiyonasında hem ülkemizi hem de ilimizi temsil ediyor. Kocaeli okçuluk olarak çok başarılı olduğumuzu biliyorum ama nedense futbolun dışında diğer branşlardaki başarıları göremiyoruz. Tüm sporcularımı bu kadar imkansızlıklar karşısında başarılı oldukları için ayrıca kutluyorum.'' dedi.
-


-

Okculuk Yarışması - Kocaeli' nden Özge Nur Ekmen 1. @ Yahoo! Video

- BASINDAN : Uzuntaş ın haklı isyanı ... >>>