KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2108 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2004,2005, 2006, 2007 ve 2008 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2004, 2005, 2006,2007 ve 2008 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2018 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 26 NİSAN 2018 PERŞEMBE günü saat 19:00 da yapılacaktır. Toplantıda; okçuluk sporu hk. ön bilgilendirme, Sporcu uygunluğu denetimi ve kayıt yapılacaktır. BİR SONRAKİ KURS TEMMUZ Ayı - 2018 .
- Başlangıç Tarihi: ......... , Saat 19:00.
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler. BİR SONRAKİ KURS : TEMMUZ-2018 .
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)
-----------------------------------------------------
-

- 14-17 Aralık 2017 tarihinde Samsun' da yapılacak olan Federasyon Kupası Okçuluk Yarışmasına katılmak isteyen Ferdi Okçuluk Lisanslı sporcuların Seçmesi 10 Aralık 2017 tarihinde İzmit Atatürk Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Saat 13:30 da yapılacaktır.

- 18 m. den (üçlü 40 cm.lik; 10,9,8,7 ve 6 puan değerleri olan salon hedef kağıdına) 60 ok atılarak yapılacak seçmenin baraj puanları aşağıdadır. Kategorilerinde baraj puanları atan ferdi lisanslı sporcular yarışmaya gitmeye hak kazanacaktır;(2016 yılı Fedrasyon Kupası Salon Okçuluk Yarışmasında 32. sıradaki sporcuların puanları baraj puan olarak tesbit edilmiştir.)

-Klasik Yay Büyük Erkek : 536

-Makaralı Yay Büyük Erkek: 562

- Seçmelere katılmak isteyenler 0 532 411 40 76, nolu telefona; İsim,soyisim,doğum yılı ve kategorilerini; 06 Aralık 2017 saat 17:00' a kadar mesaj çekmeleri gerekmektedir. Duyurulur.

22 Haziran 2009 Pazartesi

Okçular' ın Komşu Sakarya Çıkartması

- Okçuluk federasyonunun 2009 faaliyet programında yer alan Minik-Yıldız Yaz Kupası Türkiye Okçuluk Kupası Yarışması 23 ilden 291 okçunun katılımıyla, 20-21 Haziran 2009 tarihlerinde Sakarya' da yapıldı.

- İlimiz adına yarışmaya katılan okçuluk kafilemiz yarışmada iki şampiyonluk, bir ikincilik ve bir üçüncülük kazandı. Ayrıca sporcularımız iki de Türkiye rekoru kırdı.

- Yarışmaya velilerin ilgisi büyüktü,çocuklarını heyecanla izleyen sporcularımızın ebeveynleri; başarılı olan çocuklarına sahip çıkılmasını istedi. Veliler '' diğer şehirlerden sporcu getirip onlara kucak dolusu para veren kurumlar neden bizm şehrimizin başarılı sporcularına sahip çıkmıyorlar '' dediler.

- Sadece Gençlik Spor İl Müdürlüğü' nün belli ölçülerde desteklemeye çalıştığı başarılı branşlarımızdan olan okçuluk sporu gün geçtikçe ilimizde gelişmesini sürdürüyor. Gençlerimizin ilgi odağı olmayı sürdüren ilimiz okçuluğuna hala ilimizden gerçek anlamda destek çıkılmadı, sporcularımızın çoğu kendi malzemelerini kendileri almaya gayret ediyor. Her şeye rağmen her yarışma rekor kırıp, şampiyonluk getiren okçularımızın canı gönülden kutluyoruz.


- Yarışmaya katılan idareci, antrenör ve sporcularımız :

İdareci : BÜLENT KARATAY
Antrenör : RIDVAN UZUNTAŞ

Sporcular :

CEM NATHAN BEANSTEAD :- Klasik Yay Minik Erkek - Ferdi
ERSİN ERSÖZLÜ :- Klasik Yay Minik Erkek - Ferdi
ANIL ARSLAN : -Klasik Yay Minik Erkek - Ferdi
EİF ÇITLAK : -Makaralı Yay Yıldız Bayan - Ferdi
EZGİ KARATAY : -Makaralı Yay Yıldız Bayan - Ferdi
RABİA NUR KARAOĞLU : -Makaralı Yay Yıldız - Ferdi
FEYZA UÇAR :- Klasik Yay Minik Bayan - Ferdi
NURDAN KARAOĞLU : -Makaralı Yay Minik Bayan - Ferdi
ÖZGE NUR EKMEN : -Makaralı Yay Süper Minik Bayan - Ferdi


ELDE EDİLEN DERECELER :

- Özge Nur Ekmen; Compound Yay Süper Minik Bayanlar Türkiye Şampiyonu. 1998 doğumlu okçumuz, süper minikler compound yay bayanlar kategorisinde 30 m.' den 211 puanla tek mesafe ve 416 puanla da iki mesafe toplam puan rekorlarını kırdı.

- Nurdan Karaoğlu ; Compound Yay Minik Bayanlar Türkiye Şampiyonu

- Elif Çıtlak ; Compound Yay Yıldız Bayanlar Türkiye 3.' sü.

- Elif Çıtlak, Rabia Nur Karaoğlu ve Ezgi Karatay' dan oluşan Compound Yay Yıldız Baya Takımımız; Türkiye 2.' si oldu.

- Feyza Uçar; Recurve Yay Minik Bayanlar Türkiye 6.' sı.

YARIŞMA RESİMLERİ : ( Madalya alan sporcular, resimler derece sırasına göre konmuştur. - Özge Nur, Nurdan, Elif , Takım ve Feyza -)


-

Link: Nurdan' ın Ok Atşı