KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2108 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2004,2005, 2006, 2007 ve 2008 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2004, 2005, 2006,2007 ve 2008 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2018 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 26 NİSAN 2018 PERŞEMBE günü saat 19:00 da yapılacaktır. Toplantıda; okçuluk sporu hk. ön bilgilendirme, Sporcu uygunluğu denetimi ve kayıt yapılacaktır. BİR SONRAKİ KURS TEMMUZ Ayı - 2018 .
- Başlangıç Tarihi: ......... , Saat 19:00.
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler. BİR SONRAKİ KURS : TEMMUZ-2018 .
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)
-----------------------------------------------------
-

- 14-17 Aralık 2017 tarihinde Samsun' da yapılacak olan Federasyon Kupası Okçuluk Yarışmasına katılmak isteyen Ferdi Okçuluk Lisanslı sporcuların Seçmesi 10 Aralık 2017 tarihinde İzmit Atatürk Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Saat 13:30 da yapılacaktır.

- 18 m. den (üçlü 40 cm.lik; 10,9,8,7 ve 6 puan değerleri olan salon hedef kağıdına) 60 ok atılarak yapılacak seçmenin baraj puanları aşağıdadır. Kategorilerinde baraj puanları atan ferdi lisanslı sporcular yarışmaya gitmeye hak kazanacaktır;(2016 yılı Fedrasyon Kupası Salon Okçuluk Yarışmasında 32. sıradaki sporcuların puanları baraj puan olarak tesbit edilmiştir.)

-Klasik Yay Büyük Erkek : 536

-Makaralı Yay Büyük Erkek: 562

- Seçmelere katılmak isteyenler 0 532 411 40 76, nolu telefona; İsim,soyisim,doğum yılı ve kategorilerini; 06 Aralık 2017 saat 17:00' a kadar mesaj çekmeleri gerekmektedir. Duyurulur.

27 Nisan 2009 Pazartesi

Dinçer Ekiz Yine Milli Takımda


Dinçer Ekiz 22-23 Nisan 2009 tarihinde yapılan Milli takım seçmesini de kazandı. 4-9 Mayıs 2009 tarihlerinde Hırvatistan' da yapılacak olan Dünya Okçuluk Kupası' na katılacak sporcumuz Antalya' da milli takım kampında çalışmalarını sürdürüyür.
Tecrübeli sporcumuza Kocaeli camiasının sahip çıkmasını bekliyoruz. Kamu sektöründe iş imkanı arayan milli okçumuz, özel sektörde çalıştığı için kamplara ve yarışmalara katılma imkanı bulamıyor. Tüm milli takım seçmelerini kazanan sporcumuz sadece senede bir kere yıllık iznini kullanarak milli takım kamp ve yarışmasına iştirak edebiliyor. Kocaeli büyükşehir belediyemizin Dinçer' e sahip çıkacağını ümid ediyoruz. Birçok Türkiye rekoru bulunan Dinçer Ekiz' e sahip çıkarsak bize Dünya çapında her zaman madalya getirecektir.

- Büyük erkekler kategorisinde 90 m., 70 m., 50 m. ve 30 m. den 36 şar ok atılır,toplam 144 ok atışın sonun da 70m. den bire bir eleme tur ok atışları yapılır.
Sporcumuzun yayının çekiş sertliği 27 kğ.dır. Dinçer bir antrenmanda en az 200 tane ok atmaktdır.Bir antrenmanda çektiği yayın yük ağırlığı toplam 5,5 tondur. Hedefin ortasında nişangahı sabit tutma ve rüzgarla mücadeleyi de düşünürsek müthiş bir mukavemet, müthiş bir koordinasyon ve odaklanmaya ihtiyaç vardır.



Dincer ok atisi-1 (Compound Bow)
Yükleyen okculuksporu

20 Nisan 2009 Pazartesi

OKÇULARIMIZ YİNE 12' DEN VURDU

17-19 Nisan 2009 tarihlerinde Antalya' da yapılan İlkbahar Okları Türkiye Okçuluk Şampiyonası' na katılan ilimiz okçuları tabiri caizse hedefi tam 12' den vurdular.


-Compound Yay Büyük Erkekler kategorisinde Dinçer Ekiz hem toplam puanda hemde eleme turlarında birinci bitirdi ve şampiyonluğu bileğinin hakkıyla almasını bildi. Sporcumuz 22 Nisan 2009 tarihinde başlayacak milli takım kampına çağrıldı, sporcumuz buradaki seçmeyi kazanırsa Hırvatistan'daki Dünya Okçuluk Kupası' na katılacak.

-Rabia Nur Karaoğlu, Ezgi Karatay ve Elif Çıtlak' tan oluşan Compound Yay Genç Bayan takımımız tüm rakiplerini eleyerek Türkiye şampiyonu olmasını bildi.

-Okçuluk il temsilcimiz ve antrenörümüz Rıdvan UZUNTAŞ; '' sistemli ve planlı çalışmanın başarılı sonuçlarını her yarışma alıyoruz ama sponsor desteğine ihtiyacımız var.Şu an Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışıyoruz.Bu yarışmaya katılan altı sporcumuzdan üçü kendi malzemeleriyle yarışmaya iştirak etti. Yeterli maddi desteğe sahip olabilirsek bir iki yıl içinde Türk okçuluk milli takımının yarısından çoğu Kocaeli bölgesi sporcularından oluşur '' dedi.

Başarılı sporcumuz devlet teşekkülünde bir işe yerleştirilse tüm milli yarışmalara katılabilecek, antrenman yapma imkanı bulabilse Dinçer Ekiz Dünya'nın sayılı sporcuları arasına girebilecek yeteneğe sahip.

Yıldız olmalarına rağmen Gençler kategorisinde takım halinde Türkiye şampiyonu olan Kocaeli' nin başarılı bayan okçuları.

Kocaeli' nin şampiyon okçuları; Elif Çıtlak Körfez Fen Lisesinde, Rabia Nur Karaoğlu 24 Kasım Anadolu Lisesinde, Ezgi Karatay Muhsinler Özel Kolejinde öğrenimlerini sürdürüyorlar.

1 Nisan 2009 Çarşamba

KOCAELİ OKÇULUK LOGOSU

Yaklaşık bir ay önce sporcularımızın arasında başlattığımız ''okçuluk logomuza kavuşalım'' çalışması sonunda; Tüpraş A.Ş. de çalışan büyük erkekler compound yay sporcumuz Mustafa Yılmaz bize çok hüzel bir logo çizdi, kendisini kutlarız. Bu günden itibaren, Kocaeli Okçuluk olarak bu logoyu kullanacağız.
( Logo Kullanım Hakkı Kocaeli Okçuluk İl Temsilciliğine Aittir )



-
- Salon Sporları Gençlik ve Spor 12'den vuruyor Bizim Kocaeli ...
-