KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2017 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2003,2004,2005, 2006 ve 2007 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2003, 2004, 2005, 2006 ve 2007 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2017 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 11 NİSAN 2017 , Salı günü, Saat : 19:00
- Başlangıç Tarihi: 18 NİSAN 2017, Perşembe,Saat 19:00
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler.
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)

13 Mart 2009 Cuma

Yayhya Kaptan İlköğretim okulunda Okçuluk Semineri

11 Mart 2009 tarihinde Yahya Kaptan İlk Öğretim okulunda bir okçuluk semineri daha verildi.
- Kocaeli okçuluk il temsilciliğinin faaliyet programında yer alan okçuluk seminerlerinin bir yenisi daha Yahya Kaptan İlköğretim Okulu' nda verildi. Kocaeli okçuluk il temsilcisi Rıdvan UZUNTAŞ ve sporcularının verdiği okçuluk semineri büyük ilgi gördü.
- Okçuluk sporunun tarihi, kuralları ve Türk okçuluğunun bu günkü durumu hakkında bilgi verildi. Kocaeli' ndeki okçuluk faaliyetlerini de anlatan UZUNTAŞ; tüm öğrencileri okçuluk sporu yapmaya davet etti.

- Milli okçu olanların devlet tarafından desteklendiğini anlatan Rıdvan UZUNTAŞ, okçuluk sporunun konsantrasyonu artırdığını ve gelişim çağında yapıldığı takdirde normalden daha fazla boy uzattığınıda söyledi.

- En son yarışmada minikler kategorisinde Türkiye rekoru rekoru kırıp ikinci olan Feyza Uçar ve Türkiye üçüncüsü Nurdan Karoğlu ok atış gösterisi yaptılar. Spocular hedefin ortasından vurunca, izleyen öğrencilerden büyük alkış aldılar.

- Seminerin sonunda öğrencilerin sorularınıu yanıtlayan Rıdvan UZUNTAŞ; '' tüm öğrencilerimizi okçuluk yapmaya davet ediyorum, yeni üç aylık programımız 15 Mart 2009 tarihinde başlamıştır, okçuluk yapmak isteyen herkes bize başvurabilir.Okçuluk hakkında ilanımızı herkes okuyup bilgilenebilir, cocuklarınızı okçuluğa gönderin derslerinde daha başarılı olduklarını göreceksiniz'' dedi.
Kocaeli Okçuluk İl Temsilciliği İrtibat Tel : 0 532 411 40 76