KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2017 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2003,2004,2005, 2006 ve 2007 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2003, 2004, 2005, 2006 ve 2007 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2017 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 11 NİSAN 2017 , Salı günü, Saat : 19:00
- Başlangıç Tarihi: 18 NİSAN 2017, Perşembe,Saat 19:00
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler.
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)

12 Şubat 2009 Perşembe

KOCAELİ' NDE OLİMPİYAT ŞAMPİYONU OKÇULAR YETİŞİYOR

- Feyza Uçar.
KOCAELİ' NDE OLİMPİYAT ŞAMPİYONU OKÇULAR YETİŞİYOR

Kocaeli ' nde başlatılan yeni bir okçuluk projesiyle Avrupa,Dünya ve Olimpiyat şampiyonu okçular yetiştirilmesi planlanıyor.

- Kocaeli okçuluk il temsilcisi ve bölge antrenörü Rıdvan Uzuntaş '' Altı ay önce başladığımız proje kapsamında ilk öğretim okullarında seminerler düzenliyoruz.Bu seminerlerde çocuklarımıza okçuluk sporunu anlatıp tanıtıyoruz, okçuluğa ilgisi olan öğrencilerimiz bize başvuruyor. Üç aylık temel eğitim sonunda yetenekli sporcularımızı tespit edip ileriye yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmaların çok başarılı olacağının sinyallerinide almaya başladık. Örnek olarak Feyza Uçar sporcumuzu gösterebilirim.Feyza altı ay önce okçuluk çalışmalarına başladı, ilk üç aylık temel eğitim sonunda başarılı görülüp eğitimine devam etti ve ilk defa katıldığı Minikler Türkiye Okçuluk Şampiyonası' nda ikinci olurken, eleme turlarında Türkiye rekoru da kırdı. Ama işin enterasan tarafı bu sporcumuz olimpik yay eğitimi almasına rağmen sadece iki antrenman makaralı yayla çalışıp, bu dalda başarılı olmasıdır. Sporcumuzun asıl branşı olimpik yay kategorisidir. Ne kadar isabetli bir sporcuyla ileriye dönük bir çalışma yaptığımızı bu sonuçtanda anlayabiliriz. Normal şartlarda bu sporcumuz ilk olimpiyatlara yetişmese bile, inanıyorum ki 2016 olimpiyatlarında okçuluk dalında madalya alacaktır. Çok kısıtlı imkanlarla bile olimpiyat şampiyonu sporcuların yetişebileceğini göstermek açısından bu proje çok önemlidir. '' dedi.