KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2108 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2004,2005, 2006, 2007 ve 2008 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2004, 2005, 2006,2007 ve 2008 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2018 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 26 NİSAN 2018 PERŞEMBE günü saat 19:00 da yapılacaktır. Toplantıda; okçuluk sporu hk. ön bilgilendirme, Sporcu uygunluğu denetimi ve kayıt yapılacaktır. BİR SONRAKİ KURS TEMMUZ Ayı - 2018 .
- Başlangıç Tarihi: ......... , Saat 19:00.
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler. BİR SONRAKİ KURS : TEMMUZ-2018 .
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)
-----------------------------------------------------
-

- 14-17 Aralık 2017 tarihinde Samsun' da yapılacak olan Federasyon Kupası Okçuluk Yarışmasına katılmak isteyen Ferdi Okçuluk Lisanslı sporcuların Seçmesi 10 Aralık 2017 tarihinde İzmit Atatürk Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Saat 13:30 da yapılacaktır.

- 18 m. den (üçlü 40 cm.lik; 10,9,8,7 ve 6 puan değerleri olan salon hedef kağıdına) 60 ok atılarak yapılacak seçmenin baraj puanları aşağıdadır. Kategorilerinde baraj puanları atan ferdi lisanslı sporcular yarışmaya gitmeye hak kazanacaktır;(2016 yılı Fedrasyon Kupası Salon Okçuluk Yarışmasında 32. sıradaki sporcuların puanları baraj puan olarak tesbit edilmiştir.)

-Klasik Yay Büyük Erkek : 536

-Makaralı Yay Büyük Erkek: 562

- Seçmelere katılmak isteyenler 0 532 411 40 76, nolu telefona; İsim,soyisim,doğum yılı ve kategorilerini; 06 Aralık 2017 saat 17:00' a kadar mesaj çekmeleri gerekmektedir. Duyurulur.

30 Ocak 2009 Cuma

Minik Okçularımız Ankara' da Türkiye Rekoru Kırdı- Kocaeli' nin başarılı minik okçuları; Nurdan Karaoğlu ve Feyza Uçar


29-30 Ocak 2009 tarihlerinde Ankara' da yapılan Minikler-Yıldızlar Türkiye Salon Okçuluk Şampiyonasın' a katılan Kocaeli' nin başarılı okçuları bu yarışmada da madalya almasını bildiler.Yarışmaya üç yıldız ve iki minik bayan sporcuyla iştirak eden Kocaeli okçuluk takımı bizlere gurur vesilesi oldu.
-Feyza Uçar Türkiye Rekoru Kırdı
Minik bayanlar compound yay kategorisinde Kocaeli' nden Feyza Uçar Türkiye ikincisi olurken üçüncülüğüde yine Kocaeli' nden Nurdan Karaoğlu elde etti.
Feyza Uçar eleme tur atışlarında 110 puanla Türkiye rekoru kırmayı da başardı. Uçar final atışında da bir puan farkla ikinci oldu.
Compound Yay Yıldız bayanlarımız (Ezgi Karatay,Rabia Karaoğlu,Elif Çıtlak ) takım halinde toplam puanda birinci bitirmelerine rağmen takım çoğunluğu yeterli olmadığından tasnif yapılmadı.

Bölmizin milli okçuluk antrenörü Rıdvan Uzuntaş '' Bu yarışmada sporcularımızın biraz daha tecrübe kazandıklarını gördüm, azim ve mücadelelerine tanık oldum.İnşaallah önümüzdeki yıl bu sporcularımızdan milli takımda yarışacak sporcular çıkacak. Kısıtlı imkanlar dahilinde de olsa, 2008 yılnda Kocaeli okçuluk olarak iki sporcumuzu okçuluk Milli Takımına göndermeyi başardık. Bu sayının artması için daha çok desteğe ihtiyacımız var. Okçuluk sporunu tanıtmak için okullarda düzenlediğimiz seminerler sonunda öğrencilerimizden yoğun talep almaya devam ediyoruz. Üçer aylık kurslar düzenliyor başarılı arkadaşlarımızı okçuluk milli takımı için hazırlıyoruz. Bu yarışmada başarılı olup madalya alan minik sporcularımızı bir yıl sonra Türkiye Okçuluk Milli takımında da göreceksiniz '' dedi.

21 Ocak 2009 Çarşamba

Kocaeli Compound Yay Genç Bayan Takımı Türkiye 2.' cisi Oldu

10-11 Ocak 2009 tarihlerinde Aksaray ilinde yapılan Büyükler-Gençler Türkiye Salon Okçuluk Şampiyonası' na katılan Kocaeli Compound Yay Genç Bayan Takımı Türkiye 2.' cisi oldu. ( Rabia Karaoğlu,Ezgi Karatay,Elif Çıtlak )

- İlimizin kadrolu milli okçuluk antrenörü Rıdvan UZUNTAŞ '' genç sporcularımızın başarıları tesadüfi değil, planlı ve programlı bir çalışmanın ürünüdür. Önümüzdeki hafta Ankara' daki Yıldızlar ve Minikler Türkiye Okçuluk Şampiyonası' nda da başarılı olacağımıza inanıyorum'' dedi.

26-27 Ocak 2009 tarihlerinde Ankara' da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası' na hazırlanan yıldız ve minik okçularımız, antrenör Rıdvan Uzuntaş nezaretinde haftada beş gün üçer saat antrenman yapıyor. Bu yarışmada başarılı olan sporcular, yarışma sonrası Ankara' da yapılacak olan sporcu gelişim kampına davet edilecek. - İlimiz adına okçuluk yarışmasına katılacak sporcular : yıldızlarda; Rabia Karaoğlu,Ezgi Karatay,Elif Çıtlak ve miniklerde; Nurdan Karaoğlu,Feyza Uçar.