KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2108 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2004,2005, 2006, 2007 ve 2008 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2004, 2005, 2006,2007 ve 2008 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2018 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 26 NİSAN 2018 PERŞEMBE günü saat 19:00 da yapılacaktır. Toplantıda; okçuluk sporu hk. ön bilgilendirme, Sporcu uygunluğu denetimi ve kayıt yapılacaktır. BİR SONRAKİ KURS TEMMUZ Ayı - 2018 .
- Başlangıç Tarihi: ......... , Saat 19:00.
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler. BİR SONRAKİ KURS : TEMMUZ-2018 .
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)
-----------------------------------------------------
-

- 14-17 Aralık 2017 tarihinde Samsun' da yapılacak olan Federasyon Kupası Okçuluk Yarışmasına katılmak isteyen Ferdi Okçuluk Lisanslı sporcuların Seçmesi 10 Aralık 2017 tarihinde İzmit Atatürk Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Saat 13:30 da yapılacaktır.

- 18 m. den (üçlü 40 cm.lik; 10,9,8,7 ve 6 puan değerleri olan salon hedef kağıdına) 60 ok atılarak yapılacak seçmenin baraj puanları aşağıdadır. Kategorilerinde baraj puanları atan ferdi lisanslı sporcular yarışmaya gitmeye hak kazanacaktır;(2016 yılı Fedrasyon Kupası Salon Okçuluk Yarışmasında 32. sıradaki sporcuların puanları baraj puan olarak tesbit edilmiştir.)

-Klasik Yay Büyük Erkek : 536

-Makaralı Yay Büyük Erkek: 562

- Seçmelere katılmak isteyenler 0 532 411 40 76, nolu telefona; İsim,soyisim,doğum yılı ve kategorilerini; 06 Aralık 2017 saat 17:00' a kadar mesaj çekmeleri gerekmektedir. Duyurulur.

12 Mayıs 2008 Pazartesi

Ezgi Karatay; Okçuluk Türkiye Şampiyonu.

- Ezgi KARATAY; Türkiye Şampiyonu.- 10-11 Mayıs 2008 tarihlerinde Mersin'de yapılan Gençlik Kupası Türkiye Okçuluk Yarışması'na katılan Kocaeli'nin genç yeteneği Ezgi, rakiplerini hem toplam puanda hemde eleme turlarında geçerek Compound Yay Yıldız Bayanlar Türkiye Şampiyonu oldu. Karatay '' amacım ekim ayındaki Yıldızlar ve Gençler Dünya Okçuluk Şampiyonası' na katılarak ülkeme madalya kazandırmak'' dedi.
.
.


- Bölge okçuluk antrenörümüz Rıdvan Uzuntaş '' Ezgi çok hırslı bir sporcu, yoğun okul eğitimine rağmen haftada üç gün antrenmanlara geliyor ve çok gayret sarfediyor, inşaallah ekim ayındaki Dünya Okçuluk Şampiyonası' na katılır vede hedeflediği madalyaya ulaşır'' dedi..
-Başarılı okçumuz Ezgi Karatay, okulunda da takdir edildi. Ezgi'nin de içinde bulunduğu okulun başarılı sporcuları İl televizyonunda spor programına katıldılar.
- Okul Web ... >>>

4 Mayıs 2008 Pazar

Dinçer Ekiz, Okçuluk Dünya Kupası' nda Yarışacak

26-27 Nisan 2008 tarihlerinde Antalya'da yapılan İlbahar Okları Türkiye Okçuluk Yarışma'sına katılan Dinçer Ekiz, Compound Yay Büyük Erkekler kategorisinde Türkiye 2.' si oldu. Bu yarışma sonunda ilk dört sporcu , 27-31 Mayıs 2008 tarihlerinde Antalya'da yapılacak olan Okçuluk Dünya Kupası 3.'ncü ayağına davet edildi. Gençlik ve Spor Kulübü adına yarışan Dinçer Ekiz bu yarışmayla birlikte 10.'uncu kez Milli formayı giyecek. Sporcumuz; yarışmaya iyi hazırlanıyorum yarışmadan bir hafta öncede Antalya'da milli takım olarak kampada gireceğiz, yarışmada madalya alacağıma inanıyorum'' dedi.
- Kocaeli okçuluk İl Temsilcisi ve Bölge Antrenörü Rıdvan Uzuntaş;'' okçuluk sporunun yaşı yok ,yeterki zaman ve sponsor bulunsun, okçuluk her yaşta yapılır.Büyükler kategorisinde yarışan sporcularımın yaş ortalaması 35, genç sporcularım da büyüklerini örnek alıyorlar ve onların tecrübelerinden faydalalanıyorlar, inşaallah iki yıldız sporcumuzu da Ekim ayındaki Dünya Şampiyonasına göndermek için çalışıyoruz'' dedi.


-