KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2017 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2003,2004,2005, 2006 ve 2007 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2003, 2004, 2005, 2006 ve 2007 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2017 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 11 NİSAN 2017 , Salı günü, Saat : 19:00
- Başlangıç Tarihi: 18 NİSAN 2017, Perşembe,Saat 19:00
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler.
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)

15 Aralık 2007 Cumartesi

Kocaeli' nin Şampiyon Okçuları

Okçuluk federasyonu başkanı Abdullah Topaloğlu; Türkiye şampiyonu sporcumuz Ezgi Karatay'ı ve Türkiye ikincisi olan Uğur Bozanı' tebrik edip, başarıların devamını diledi.

- 15-16 Aralık 2007 tarihlerinde Antalya'da Yapılan Minikler Salon Türkiye Okçuluk Şampiyonası'nda, Ezgi Karatay Türkiye 1.'si (Şampiyonu) ve Uğur Bozan Türkiye 2.'si Oldu.

Antalya Murat Paşa spor salonunda yapılan Türkiye Minikler Salon Okçuluk Şampiyonası'na katılım yüksek oldu,toplam 146 - sporcunun katıldığı yarışmada makaralı minik bayanlar kategorisinde Kocaeli'nden Ezgi Karatay 540- puanla Şampiyon olurken rakiplerine fark attı ve Türkiye rekoru kırdı. Yine Kocaeli bölgesinden Uğur Bozan makaralı minik erkeklerde Türkiye 2.'si olmayı başardı. Kocaeli okçuluk il temsilcisi ve antrenörü Rıdvan UZUNTAŞ " Miniklerde gösterdiğimiz bu büyük başarı taban çalışmalarımızın bir sonucudur. Okullara yönelik çalışmalarımız sürmektedir.Kocaelinde'ki ilköğretim okullarında okçuluğu tanıtmaya devam edeceğiz, 2008 öğretim yılı sonuna kadar merkezdeki tüm okulara ulaşmayı amaçlıyoruz. Okçuluk faaliyetlerimizi Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürmekteyiz, antrenmanlarımız Atatürk spor salonu içindeki okçuluk Atış Poligonu'nda devam etmektedir." dedi.


Kocaeli Bölgesi'nden ferdi olarak yarışan Ezgi Karatay, compound yay minik bayanlar kategorisinde Türkiye Şampiyonu olurken 540- puanla yeni Türkiye Rekoru kırdı.

Ezgi Karatay, Özel Muhsinler Koleji'nde 9. sınıf öğrencisi, 20 aydır okçuluksporu yapıyor.Yoğun okul hayatına rağmen düzenli olarak haftada üç gün okçuluk antrenmanlarına gelen Ezgi'nin amacı; 2008 yılında milli formayı giymek.

Kocaeli Bölgesinden ferdi olarak yarışan Uğur Bozan, compound yay minik erkeklerde 529-puan toplayarak Türkiye ikincisi oldu.

Uğur Bozan, Hereke Nuh Çimento meslek lisesisinde 9. sınıf öğrencisi,10 aydır okçuluk sporu yapıyor. Okul hayatına ve ulaşım zorluğuna rağmen haftada iki gün antrenmanlara gelen Uğur'unda amacı; 2008 yılında okçuluk milli takımında yarışmak.