KOCAELİ OKÇULUK

'' Okçuluk, fizik ve beyin gücünü maksimum kullanarak yapılan zor ama zevkli sporlardan biridir. Etkili bir amaç doğrultusunda; kalıcı kondisyon, kalıcı konsantrasyon, mükemmel teknik, doyumsuz başarı isteği, her zaman pozitif düşüncenin altında planlı çalışmayla yapılan okçuluk sporu, kişiyi sürekli başarıya ve hazza götürür ''. ( Rıdvan Uzuntaş = kocaeliokculuk@hotmail.com) -Yarışma sporcusu olabilmek için yetenek, düzenli çalışma, maddi ve manevi destek olması gerekli.
*- Kocaeli Amatör Külüpler Federasyonu (KASKF) tarafından düzenlenen 2009-2010 sezonu şampiyonlar gecesinde Gençlik ve Spor Kulübümüz OKÇULUK branşında başarı plaketi aldı. Gençlik ve Spor Kulübümüz bir çok branşta başarıları olmasına rağmen 2009-2010 yılında okçuluk dalında milli sporu yetiştirmesi ve iki Dünya rekoru egalesi, bir çok Türkiye rekorları, onlarca Türkiye şampiyonlukları elde etmesi nedeniyle bu ödülü almaya hak kazanmıştır...

--------------------------------------------

KOCAELİ' NDE OKÇULUĞUA BAŞLAMAK

-1989 yılının 28 şubat günü Kocaeli' nde okçuluk kuruldu. Kocaeli okçuluk o günden beri hep başarılı. Bizim eğitimimizden geçen çocuklarımız aldıkları madalyaların yanı sıra ; okulların sınavlarında çok başarılı oldular, güzel meslek sahibi oldular, kariyer sahibi oldular, sosyal insan oldular, toplumda söz sahibi oldular. Okçuluk kişiye özgüven kazandırır. Kazandırdığımız değerler yeter. Saygılar.
-
Türkiye şartlarında 09 ile 14 yaş arasında okçuluğa başlamak en idealdir, fakat her yaşta okçuluk yapılır. Kocaeli'nde okçuluk eğitimi Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu yanındaki Okçuluk Atış Bölümünde verilmektedir. Antrenör Rıdvan UZUNTAŞ nezaretinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen Okçuluk çalışmaları haftada beş gün üzerinden yapılmakta olup, okulların kapandığı yaz tatili döneminde okçuluk çalışmaları ; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmaktadır. Antrenmanlar saat = 15:00 - 20:00 arasında yapılır.

2108 Yılı için, ideal yaş gurubundaki okçu adayları (2004,2005, 2006, 2007 ve 2008 doğumlular) olimpik yay temel okçuluk eğitimi almak için başvurabilirler.Temel eğitim dersleri 12 ders üzerinden yapılır. Bu derslerin sonunda okçuluk için gerekli temel koordinasyon hareketlerini yapabilen okçu adayları ikinci kur çalışmalarına devam ederler.
- Mail İrtibat : kocaeliokculuk@hotmail.com

2004, 2005, 2006,2007 ve 2008 DOĞUMLU BAYAN VE ERKEK ADAYLAR BAŞVURABİLİR.
(2018 Yılı İçin)

OKÇULUK ÇALIŞMALARI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müd. İzmit Atatürk Spor Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Yapılmaktadır.

- Tüm okçuluk malzemeleri bize aittir, sporcular sadece spor kıyafetleriyle gelecektir.

- Dersler Hafta içi iki gün Salı, Perşembe Saat 19:00-20:00 arası.
- Kayıt ve Toplantı Tarihi : 06 ŞUBAT 2018 Salı günü saat 19:00 da yapılacaktır. Toplantıda; okçuluk sporu hk. ön bilgilendirme ve kayıt yapılacaktır. BİR SONRAKİ KURS NİSAN 2018 .
- Başlangıç Tarihi: ......... , Saat 19:00.
- Not : Toplantı ve Kayıda katılmayanlar ancak bir sonraki kursa katılabilirler. BİR SONRAKİ KURS : Nisan 2018 .
- YER : Atatürk Spor Salonu.
(Sporcu velisiyle birlikte gelecektir.)
-----------------------
- Mail : kocaeliokculuk@hotmail.com
- Tel : 0 532 411 40 76 ( Saat 11:00 - 17:00 Arası)
-----------------------------------------------------
-

- 14-17 Aralık 2017 tarihinde Samsun' da yapılacak olan Federasyon Kupası Okçuluk Yarışmasına katılmak isteyen Ferdi Okçuluk Lisanslı sporcuların Seçmesi 10 Aralık 2017 tarihinde İzmit Atatürk Salonu Okçuluk Antrenman Salonunda Saat 13:30 da yapılacaktır.

- 18 m. den (üçlü 40 cm.lik; 10,9,8,7 ve 6 puan değerleri olan salon hedef kağıdına) 60 ok atılarak yapılacak seçmenin baraj puanları aşağıdadır. Kategorilerinde baraj puanları atan ferdi lisanslı sporcular yarışmaya gitmeye hak kazanacaktır;(2016 yılı Fedrasyon Kupası Salon Okçuluk Yarışmasında 32. sıradaki sporcuların puanları baraj puan olarak tesbit edilmiştir.)

-Klasik Yay Büyük Erkek : 536

-Makaralı Yay Büyük Erkek: 562

- Seçmelere katılmak isteyenler 0 532 411 40 76, nolu telefona; İsim,soyisim,doğum yılı ve kategorilerini; 06 Aralık 2017 saat 17:00' a kadar mesaj çekmeleri gerekmektedir. Duyurulur.

21 Mayıs 2007 Pazartesi

Kocaeli'li Okçular Başarıya Doymuyor
18-20 Mayıs 2007 tarihlerinde Antalya'da yapılan Gençlik Kupası Türkiye Okçuluk Yarışması'na katılan Kocaeli Okçuluk Kafilesi iki dereceyle döndü.


- Dinçer EKİZ ; Compound Yay Büyük Erkekler Türkiye 1.'si .

- Erkek Compound Yay Takımı (Dinçer Ekiz,Ayhan Uzuntaş,Ahmet Asker) ; Türkiye 2.'si, oldu.

- Yarışma sonunda sporcumuz Dinçer EKİZ Milli Takım Kadrosuna çağrılmasına rağmen, iş problemleri nedeniyle kampa katılamayacağını ama yarışmaya gelebileceğini belirtti. Okçuluk yönetim kuruluda prensip gereği , kampa gelemeyen sporcunun milli yarışmaya direk katılamayacağını belirterek sporcumuzu kadrodan çıkarttılar.

- Dinçer Ekiz; '' özel bir şirkette çalıştığını ve yıılık iznini kullanarak Salon Dünya Şampiyonası Kamp ve Yarışması'na katıldığını, şu an izninin kalmadığını ve mecburen hayatını devam ettirmesi için çalışmak zorunda olduğunu '' söyledi. Ekiz '' özel bir iş yeri değilde devlete ait bir kurumda çalışsaydım milli takım için izin almak çok kolay olacaktı '' dedi.

- Antrenör-sporcumuz Ayhan UZUNTAŞ , çok büyük bir başarıya imza attı. Uzuntaş Compound Yay Milli Takım antrenörlüğüne kısa bir süre önce başlamıştı. Kamp sonunda Compound Yay sporcuları en yüksek puanlarını bu yarışmada elde ettiler ve Türkiye rekorları kırdılar. Önümüzdeki günlerde Antalya'da yapılacak olan Okçuluk Dünya Kupası'nın üçüncü ayağı için kampa giren Okçuluk Milli Takımın Kampında görev yapan arkadaşımıza başarılar diliyoruz.
Başarılı sporcumuz Ayhan UZUNTAŞ, şimdi compound yay Milli takım antrenörü.

14 Mayıs 2007 Pazartesi

Kocaeli'nin Başarılı Okçusu Ayhan Uzuntaş Milli Takım Antrenörlüğüde Yapıyor- Kocaeli bölgesinde yıllardan beri başarılı bir şekilde sporculuk hayatını sürdüren okçuluk antrenörü arkadaşımız Ayhan UZUNTAŞ, 2-10 Mayıs 2007 tarihlerinde Antalya'da yapılan Milli Takım Kampında Campound Yay dalında Antrenör olarak görev yaptı.Kampın sonunda tüm sporcular; ''Ayhan hocadan çok memnun kaldıklarını , kampta en yüksek puanlarını attıklarını ve Ayhan hocayla çalışmalarının çok faydalı olduğunu söylediler''.